Mot Sverige
Vi klättrar oss uppåt som Globetrotters. Denna gång bodde vi på ett två-stjärnigt hotell, långt till stan och många resor med Cyperns allmänna kommunikationer. Nästa gång siktar vi på ett tre-stjärnigt 😉 Dock måste jag säga att detta var ett mysigt hotell med trevlig personal, fräscha lokaler och tillgång till alla väsentligheter men man saknar “det där lilla extra”.
Kan rekommendera Sea and Lake view hotel för de dom vill tänka på budgeten och samtidigt ha tillgång till det väsentliga. Extra plus för en underbar pool ❤️
I lördags kl. 18 åkte vi mot flygplatsen och därefter en natt på hotell i Stockholm. Flyget var 2 h försenat så vi var inte framme på Arlanda förrän kl. 02:30. Vi orkade gå upp i tid för att äta hotellfrukost trots att vi inte kom i säng förrän kl. 03.30.